Nezvyklé potraviny

TOFU NATURAL - sojový sýr, který má tu výhodu, že se při vaření nerozpouští a zůstává ve tvaru, na který je nakrájen. Samotný nemá výraznou chuť a umí absorbovat chutě z jídla, ve kterém je vařeno. Proto je nejjednodušší náhradou masa např. v receptech typu španělský ptáček nebo Svíčková.

SÓJOVÉ PEKINGSKÉ NUDLIČKY NA ČÍNU - v číně nahrazuje kuřecí maso. Nudličky jsou velice křehké a chutné.

SÓJOVÝ GRANULÁT - výborná náhrada mletého masa. Použití především v receptu Plněné papriky. Když se dobře udělá, tak je výsledek nerozeznatelný od originálního "masového" receptu!

SÓJOVÉ KOSTKY - náhrada masa především v Segedínském guláši (mně osobně moc nechutnají, mám raději nudličky)

MUNGO FAZOLE - jemnější než obyčejné fazole. Velice se hodí do smetanových omáček. Pokud se nechá naklíčit, jídlo je ještě chutnější a obsahuje více vitamínů.

Návod na klíčení: Mungo fazole dejte do skleněné misky s vodou (voda musí být minimálně 1cm nad fazolemi, jelikož část vody vstřebají) a vložte na noc do lednice. Ráno vodu slejte a nechte při pokojové teplotě. Dvakrát denně pomocí sítka proplachujte, aby vzniklé klíčky neuschly. Dostatečně naklíčené bývají po třech dnech.

KDE NAKOUPIT NEZVYKLÉ POTRAVINY?

Ve většině supermarketů mají nějaký koutek s biopotravinami, kde lze najít vše potřebné. Ve větších městech je ještě možnost navštívit obchody, které jsou na vegetariánské potraviny přímo zaměřené. Seznam těchto obchůdků naleznete zde.

Vegetariánské potraviny se dají nakoupit i online:

www.dobrykramek.cz

www.biosfera.cz

www.rozmaryna.cz